Zadbaj o zdrowie Twojej rodziny!

Rekuperacja to:

  • Oszczędność energii!
  • Brak zanieczyszczeń powietrza
  • Szybkie usuwanie wilgoci
  • Mniejsza ilość kurzu
  • Oraz wiele więcej…

Rekuperacja w domu

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na zasysaniu powietrza przy użyciu ciągu wytwarzanego przez kominy, niestety ma to jednak wiele wad - między innymi wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja jako wentylacja mechaniczna, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę zwaną rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

Więcej o firmie EraSun

Jak działa systemu rekuperacji w domu?

Rekuperator wyciąga powietrze w dwóch kierunkach jednocześnie. Pierwszy strumień to zimne i czyste powietrze zaciągane z zewnątrz budynku. Drugi strumień to powietrze ciepłe, ale brudne, zużyte i wilgotne wyciągane z wewnątrz pomieszczeń przez anemostaty czyli kratki na suficie i ścianach. Te dwa strumienie powietrza spotykają się ze sobą w wymienniku ciepła (czyli rekuperatorze) ale nie mieszają się ze sobą, ponieważ każdy strumień płynie odrębnym kanałem! Ciepłe i brudne powietrze przechodzi przez rekuperator i zostawia w nim swoje ciepło, zaś zimne i czyste powietrze nawiewane z zewnątrz przejmuje to ciepło z powrotem. Od rekuperatora biegną kanały wentylacyjne, dzięki którym świeże powietrze jest rozprowadzane po całym domu, zaś zużyte wyciągane jest na zewnątrz.

Więcej o firmie EraSun

Rekuperacja - odzysk ciepła i oszczędności

Rekuperacja to energooszczędny, skuteczny sposób na zapewnienie stałej, niezależnej od warunków atmosferycznych wymiany powietrza w pomieszczeniach. Dobry system rekuperacji pozwala na realną oszczędność energii wynoszącą 30%.
To aż jedna trzecia mniej wydatków na ogrzewanie Twojego domu tylko dzięki jednemu rozwiązaniu jakim jest rekuperacja! Dzięki zastosowaniu innych systemów ograniczających straty ciepła (m.in. odpowiednia izolacja) możesz ograniczyć wydatki na ogrzewanie jeszcze bardziej, nawet kilkukrotnie w stosunku do tradycyjnego budownictwa.

Więcej o firmie EraSun

Korzyści wynikające z posiadania rekuperacji

Rekuperacja zwiększa komfort mieszkania i dba o Twoje zdrowie. Jest to wystarczającym powodem, dla którego wentylacja z odzyskiem ciepła jest obowiązkowym elementem w nowoczesnym budownictwie.
Przynosi to również wiele innych korzyści, ponieważ aby zaczerpnąć świeżego powietrza nie musisz już otwierać okien - wraz z tym pozbywasz się z mieszkania owadów oraz hałasu z zewnątrz. Możesz w szybki sposób pozbyć się zapachów (np. z kuchni lub toalety), wilgoci - poza tym: w pomieszczeniach z wentylacją szybciej schnie pranie!

Więcej o firmie EraSun

Zdrowie Twojej rodziny

W dzisiejszych czasach otwarcie okna już nie zawsze wiąże się z napływem czystego i świeżego powietrza, ale niestety wręcz przeciwnie - szczególnie w większych miastach. Ostatnio coraz częściej otwarcie okna wiąże się z napływem smogu, dymu, pyłu, wielu alergenów oraz hałasu do Twojego mieszkania - to wszystko sprawia, że czasem lepiej nie otwierać okien - dlatego powstała rekuperacja!
Rekuperacja nie tylko umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do domu, ale także oczyszcza to powietrze z zanieczyszczeń, pyłu i alergenów – co stanowi znaczną przewagę nad normalnym otwieraniem okien. Nie musisz się też martwić sąsiadami, którzy palą w piecach paliwem wątpliwej jakości, gdyż filtry rekuperacji przepuszczą do Twojego domu tylko czyste powietrze.

Więcej o firmie EraSun
Zamów bezpłatny audyt

Nasi specjaliści techniczno-handlowi chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Ciebie.