ENERGOOSZCZĘDNE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO DOMU

Pompa ciepła to:

  • Bezemisyjna produkcja energii
  • Całkowita bezobsługowość
  • Niskie koszty eksploatacji
  • Oraz wiele więcej…

Pompa ciepła w domu

Pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla fanów ekologii. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu oraz niskie koszty eksploatacyjne. Urządzenia, choć zasilane energią elektryczną, to większą część energii – nawet ok. 80%, czerpią ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu redukcja kosztów ogrzewania sięga nawet 70% w porównaniu do instalacji tradycyjnych. Niskie koszty użytkowe oraz przyjazne dla środowiska działanie skutecznie zachęcają, jednak pompy ciepła mają do zaoferowania jeszcze dużo więcej.

Więcej o firmie EraSun

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła pobiera darmową energię zawartą w powietrzu i wykorzystuje ją do ogrzewania i chłodzenia budynku lub do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jest to tanie, ekologiczne i niezawodne źródło ciepła, z którego może skorzystać każdy.
Dzięki nowoczesnej technologii, pompy ciepła pracują w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej oraz osiągają wysokie parametry temperatury systemu grzewczego lub ciepłej wody użytkowej. Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezobsługowość czynią pompy ciepła idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom, ale i wymienia lub modernizuje istniejące źródło ciepła. Pompy ciepła mają zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i komercyjnym.

Więcej o firmie EraSun

Komfort użytkowania pompy ciepła

Dzięki automatyce działania pompy ciepła zapewniają pełen komfort użytkowania. Dogodna temperatura wewnątrz pomieszczeń oraz pożądane parametry wody użytkowej ustawiane są za pomocą intuicyjnego sterownika, a urządzenie automatycznie utrzymuje komfort cieplny przez cały rok. W okresie grzewczym pompa przekazuje energię z powietrza zewnętrznego do systemu ogrzewania i CWU. Natomiast latem, dzięki wbudowanej funkcji chłodzenia, zapewnia komfort termiczny nawet w największe upały

Więcej o firmie EraSun

Ekologiczne źródło energii

Pompy ciepła są idealną alternatywą dla kotłów gazowych, węglowych czy peletowych, przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Nawet 80% energii pozyskiwane jest z powietrza zewnętrznego. Zasilanie elektryczne pozwala wykorzystywać także domową fotowoltaikę w tzw. systemie domu pasywnego (tj. nie pobierając energii z zewnątrz). Urządzenia nie produkują dymu, popiołu, ani żadnych innych substancji szkodliwych dla środowiska.

Więcej o firmie EraSun
Zamów bezpłatny audyt

Nasi specjaliści techniczno-handlowi chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Ciebie.