Odlicz od podatku aż 25% inwestycji!

Skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej i odlicz od podatku rolnego nawet 25% kosztów całej inwestycji. Ulga jest przyznawana rolnikowi po zakończeniu instalacji i polega na odliczeniu 25% kwoty instalacji fotowoltaicznej od należnego podatku rolnego. Jeżeli kwota ulgi inwestycyjnej nie została wykorzystana przez podatnika, to przechodzi na jego następców i może być rozliczona w ciągu nawet 15 lat od zakończenia inwestycji.

Fotowoltaika w rolnictwie

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza energię, z której gospodarstwo rolne może korzystać przez cały rok. Wyprodukowany prąd jest wykorzystywany na bieżące potrzeby, a nadwyżki są przechowywane w sieci energetycznej. Natomiast 70% nadwyżki wraca do gospodarstwa zimą, jesienią i wczesną wiosną, kiedy produkcja prądu jest niższa. Rolnik płacący podatek rolny, może odliczyć nawet 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne od podatku rolnego. Fotowoltaika jest również najlepszą opcją, jeżeli chcesz się uchronić od podwyżek cen prądu.

Więcej o firmie EraSun

AgroEnergia - dotacja dla rolników

AgroEnergia jest nowym programem, dzięki któremu rolnicy mogą starać się o dotację lub pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie może pokryć aż do 40% kosztów kwalifikowanych. Możesz ubiegać się o dofinansowanie, jeżeli inwestujesz w odnawialne źródła energii: fotowoltaikę, jak i pompy ciepła.

Więcej o firmie EraSun

Fotowoltaika dla rolnika

Rolnicy są niezbędnym kołem zamachowym gospodarki. Aby rola generowała zyski, wymaga od rolnika odpowiedniej analizy, przewidywania i planowania. Odpowiednie wykorzystanie czasu i możliwości, jakie daje nam natura, sprawiają, że rolnicy z prawdziwego zdarzenia to nierzadko osoby z grubym portfelem, które wiedzą jak korzystać z najnowszych technologii i udogodnień.

Więcej o firmie EraSun

Panele słoneczne dla rolników

Wiele gospodarstw rolnych zaopatrzonych jest w specjalne urządzenia o dużym poborze prądu. Dzisiejsze życie na gospodarstwie znacznie różni się od tych sprzed dekad. Aktualnie większość prac została zautomatyzowana. Maszyny oraz urządzenia są tak zaprogramowane, że praca człowieka ogranicza się w wielu przypadkach jedynie do kontrolowania i nadzorowania pracy tych maszyn. Niestety takie gospodarstwo generuje również duże rachunki za prąd, a ten znów drożeje.
Panele słoneczne dla rolników to możliwość jeszcze lepszego wykorzystania tego, co daje nam natura. Generowanie prądu ze słońca to dla wielu rolników szansa na obniżenie rachunków. Dla niektórych może być wręcz dodatkową formą zarobku, ponieważ żyjąc na wsi, często dysponujemy ogromną posesją i znacznym miejscem na zbudowanie pokaźnej farmy słonecznej.

Więcej o firmie EraSun

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę w rolnictwie?

Mieszkając na wsi, często dysponujemy znacznie większą powierzchnią użytkową. Czy to przy hodowli zwierząt, czy też uprawie pól, zawsze znajdą się nieużytki. Instalacja fotowoltaiczna może być strzałem w dziesiątkę, który pozwoli na świetne wykorzystanie nieużytków takich jak dachy wiat czy budynków gospodarczych na wsi. To doskonałe miejsce na montaż paneli słonecznych, które będą idealnie naświetlone praktycznie przez cały dzień.
Równie dobrze możesz wykorzystać powierzchnie pól nieużytkowych. To często miejsca dobrze naświetlone, które mogą stanowić doskonałe podłoże dla montażu dużych farm fotowoltaicznych. Inwestycja w fotowoltaikę w rolnictwie to bardzo dobry sposób na podniesienie zysków w swoim gospodarstwie. Dofinansowania zwiększają zainteresowanie odnawialnym źródłem energii wśród rolników. Będąc prosumentem, rolnik może upiec przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu!

Więcej o firmie EraSun

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym - korzyści

Inwestycja w fotowoltaikę w rolnictwie opłaci się każdemu rolnikowi. Bez względu na to, czy ma duże, czy małe gospodarstwo. W każdym z tych przypadków instalacja paneli słonecznych będzie generować zyski w postaci obniżenia rachunków za prąd. Co więcej, energia niewykorzystana w ciągu dnia będzie nadwyżką, którą przekaże do sieci energetycznej. Każdy rolnik będący prosumentem ma możliwość odebrania do 80% nadwyżki w ciągu roku. W efekcie, jeśli zainwestujesz w instalację fotowoltaiczną o odpowiednio dużej mocy, możesz wręcz korzystać z darmowego prądu przez cały rok!

Więcej o firmie EraSun

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE
Z INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

INWESTYCJA Z SZYBKIM I PEWNYM ZWROTEM

Zwrot z inwestycji następuje po około 5 latach od zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej.

ENERGETYCZNA NIEZALEŻNOŚĆ

Masz dość stale rosnących cen prądu? Klienci posiadający instalację fotowoltaiczną są chronieni przed nagłym wzrostem cen energii.

OBNIŻENIE RACHUNKÓW NAWET DO 95%
W SKALI ROKU

Najpierw Ty korzystasz z energii wytworzonej przez instalacje, nadwyżkę magazynujesz w sieci następnie bezpłatnie możesz ją odebrać kiedy tylko chcesz.

REDUKCJA
EMISJI CO2

Nie jest Ci obojętne dobro środowiska naturalnego ? Fotowoltaika to systemy zero emisyjne – oznacza to, że w trakcie produkcji energii nie emitują one szkodliwych związków i dwutlenku węgla, ani żadnych innych gazów cieplarnianych.

Zamów bezpłatny audyt

Nasi specjaliści techniczno-handlowi chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Ciebie.