Oszczędności od pierwszego dnia!

  • Proste rozliczenie z zakładem energetycznym
  • Niezawodny sprzęt fotowoltaiczny
  • Gwarancja 25 lat
  • Bezinwazyjny montaż

Fotowoltaika dla domu

Zgodnie z danymi GUS, na przestrzeni ostatnich 15 lat, ceny prądu wzrosły o 137%. Skuteczną receptą na jednostajnie rosnące rachunki za prąd może być skorzystanie z instalacji fotowoltaicznej, która przetworzy promienie słoneczne na zasilanie naszego domu.

Więcej o firmie EraSun

Jak działa instalacja PV dla domu?

Prąd stały z paneli fotowoltaicznych wędruje do falownika, gdzie zamieniany jest na prąd przemienny, taki jak w Twoim gniazdku. Dzięki wyższemu napięciu darmowy prąd ze słońca wypiera z domu prąd sieciowy, jego nadwyżka trafia natomiast do sieci i zaczyna się “bilansować”.

Więcej o firmie EraSun

Fotowoltaika dla domu - instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika dla domu to dzisiaj inwestycja, na którą praktycznie wszyscy mogą sobie już pozwolić. W dużej mierze dzięki wsparciu finansowemu oraz rządowym inicjatywom. Walka ze zgubnym wpływem człowieka na środowisko wciąż trwa. Wybierając ekologiczne rozwiązania w codziennym życiu, możemy w stosunkowo niedługim czasie skutecznie wpłynąć na poprawę jakości życia i lepiej zadbać o otaczający nas świat. Fotowoltaika jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się gałęzi odnawialnych źródeł energii. Jednak inwestując w nią, warto znać kilka faktów, by móc lepiej dokonać wyboru co do instalacji.

Więcej o firmie EraSun

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

To pierwsze pytanie, na które wszyscy zainteresowani fotowoltaiką szukają odpowiedzi. Dzisiaj znacznie więcej jest ofert na panele fotowoltaiczne niż jeszcze kilka lat temu. Większy wybór nie zawsze jednak oznacza wygodę. Czasami wręcz odwrotnie. Generuje więcej trudności z podjęciem ostatecznej decyzji.
Dlatego też wybierając panele fotowoltaiczne, warto zdać się na fachową wiedzę osób, zajmujących się sprzedażą i montażem paneli słonecznych. Pomogą i doradzą, które moduły sprawdzą się w naszym przypadku. Warto jednak wiedzieć, że rozróżnia się głównie dwa typy paneli – polikrystaliczne i monokrystaliczne. Ich podstawową różnicą jest proces produkcji, który wpływa również na cenę końcową produktu. Co więcej, panele monokrystaliczne są znacznie bardziej wydajne w miejscu lekko zacienionym. Ich produktywność jest większa, a co za tym idzie, można zamontować mniej sztuk modułów niż w przypadku paneli polikrystalicznych, zachowując tę samą moc instalacji. Niestety panele monokrystaliczne są droższe od polikrystalicznych.

Więcej o firmie EraSun

Inwertery solarne

Kolejną kwestią, na której temat warto zasięgnąć wiedzy, są inwertery solarne. Panele są płucami instalacji, a inwerter jej sercem. To podstawowy element, dzięki któremu możemy przekształcić produkowany przez panele prąd stały na zmienny. Aby móc bezpiecznie podłączyć instalację do sieci domowej, musimy zaopatrzyć się w profesjonalny inwerter.
Jego koszt nie należy to tanich. Niemniej jednak odgrywa on kluczową rolę w całej instalacji, a więc nie warto na nim oszczędzać. Dostępnych jest wiele różnych modeli, a dobór odpowiedniego inwertera powinien odbyć się na podstawie kalkulacji i potrzeb. W zależności od mocy instalacji, musimy pamiętać o doborze dostosowanego inwertera. Tutaj temat jest znacznie głębszy, dlatego też warto skorzystać z naszych porad, pomożemy w prawidłowym doborze.

Więcej o firmie EraSun

Stelaż do paneli fotowoltaicznych

Aby instalacja mogła generować prąd ze słońca, musimy zaopatrzyć się również w dodatkowe akcesoria, jak kable czy uchwyty montażowe oraz oczywiście stelaż do paneli fotowoltaicznych. Jego wybór również ma wpływ na funkcjonalność instalacji oraz jej bezpieczeństwo.
Stelaż do paneli fotowoltaicznych wybieramy w oparciu o miejsce montażu. Inny stelaż zastosujemy na dachu, a inny przy montażu paneli na gruncie. W każdym jednak z tych przypadków stosuje się materiał odporny na korozję, solidny i trwały. Ma bowiem służyć przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Musi więc dobrze znosić działanie warunków atmosferycznych i gwarantować bezpieczeństwo instalacji.

Więcej o firmie EraSun

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE
Z INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

INWESTYCJA Z SZYBKIM I PEWNYM ZWROTEM

Zwrot z inwestycji następuje po około 5 latach od zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej.

ENERGETYCZNA NIEZALEŻNOŚĆ

Masz dość stale rosnących cen prądu? Klienci posiadający instalację fotowoltaiczną są chronieni przed nagłym wzrostem cen energii.

OBNIŻENIE RACHUNKÓW NAWET DO 95%
W SKALI ROKU

Najpierw Ty korzystasz z energii wytworzonej przez instalacje, nadwyżkę magazynujesz w sieci następnie bezpłatnie możesz ją odebrać kiedy tylko chcesz.

REDUKCJA
EMISJI CO2

Nie jest Ci obojętne dobro środowiska naturalnego ? Fotowoltaika to systemy zero emisyjne – oznacza to, że w trakcie produkcji energii nie emitują one szkodliwych związków i dwutlenku węgla, ani żadnych innych gazów cieplarnianych.

Zamów bezpłatny audyt

Nasi specjaliści techniczno-handlowi chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Ciebie.